שאלות ותשובות

אורח חיים בריא

2 דקה
FAQ

איך להחדיר טמפונים?

הכיני

לפני ואחרי החדרת טמפון, ודאי תמיד שידייך נקיות ביותר והרגע נשטפו. זה גם רעיון טוב להכיר את גופך מכיוון שקל יותר להחדיר טמפון כשאת יודעת לאן הוא הולך. לכן, היכנסי לעמדה נוחה (נסי אולי לעמוד עם רגל אחת על שפת האמבטיה או האסלה), אחזי במראה קטנה והניחי אותה בין הרגליים והסתכלי. מצאי את שפתי הפות שלך (השפתיים או קפלי העור המכסים את הכניסה לנרתיק שלך) ופרשי אותן בעדינות באצבעותיך כדי למצוא את הכניסה לנרתיק שלך. לכאן הולך הטמפון.

פתחי

החזיקי את הטמפון בחוזקה משני צידי הקו המקווקו וסובבי בחדות לכיוונים מנוגדים. הסירי את פיסת העטיפה התחתונה כך שהחוט ייחשף ומשכי את החוט כך שיתלה כלפי מטה. אחזי בטמפון בחוט ואז הסירי את החצי השני של העטיפה. לאחר שפתחת את הטמפון, וודאי שאת לא נוגעת בו יותר מדי ולא מניחה אותו על משטח כלשהו.

הכניסי

יש להחזיק טמפונים בקצה היכן שהחוט ממוקם. נסי להישאר רגועה ככל האפשר כדי שהשרירים סביב הנרתיק לא יתהדקו. וזכרי לעמוד עם רגל אחת על האסלה או על כיסא. הטי את הטמפון לכיוון הגב התחתון והחדירי אותו לנרתיק על ידי דחיפתו באצבע המורה עד לאן שהוא מגיע. רק וודאי שאת שומרת את הטמפון בזווית ואל תנסי לדחוף אותו ישר. זה יעזור להפוך את העניינים לקלים ונוחים ככל האפשר. החוט צריך להישאר מחוץ לגופך, כך שתוכלי להסיר את הטמפון בקלות בהמשך.
את לא אמורה להיות מסוגלת להרגיש את הטמפון אם הכנסת אותו כמו שצריך. אם את חשה אי נוחות כלשהי של לחץ כנראה שלא החדרת את הטמפון מספיק או בצורה נכונה. אם זה המקרה, נסי לדחוף את הטמפון עוד יותר פנימה, או הסירי אותו ונסי שוב. ואל תדאגי, אין שום סיכוי שתדחפי טמפונים רחוק מדי מכיוון שצוואר הרחם (הפתח לרחם שלך) קטן מכדי שטמפון יוכל להיכנס - כך שטמפונים בהחלט לא יכולים ללכת לאיבוד! רק זכרי להישאר רגועה ולא יהיו דרמות!

החליפי

משיכה קלה על החוט תגיד לך אם הגיע הזמן להחליף את הטמפון. אם הטמפון לא מחליק החוצה בקלות, את יכולה להשאיר אותו עוד קצת זמן. יש להחליף טמפונים כל ארבע שעות בערך, תלוי בכבדות המחזור. אבל, ניתן להשאיר את הטמפון למשך שמונה שעות לכל היותר אם הוא לא יזוז.

הסירי

כדי להסיר את הטמפון משכי בחוט באותה זווית בה הוחדר הטמפון. אם אינך מוצאת את החוט, אל תלחצי, רק וודאי כי הידיים שלך נקיות, שבי בישיבת כריעה והסירי את הטמפון באצבעותיך.

השליכי

אל תזרקי טמפונים ועטיפות לשירותים - את עלולה לסתום את הצנרת וזה רע לסביבה. פשוט עטפי אותו בנייר טואלט (או הכניסי אותו לשקית) והניחי אותו בפח או בפח אשפה סניטרי.

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או רפואי, יש להשתמש במידע באתר כמדריך בלבד.