שאלות ותשובות

כאבי מחזור

2 דקה
FAQ

מה אני יכולה לעשות כדי שכאבי המחזור יפסקו?

עדיף לעשות משהו בקשר לכאבי מחזור לפני שהם מחמירים ממש. התחילי בלקיחת כפית דבשה במים רותחים כל בוקר (לטובת מינרלים שגופך זקוק להם). את יכולה גם לקחת אספירין יום לפני תחילת המחזור. השתמשי בחום להפחתת כאב - בקבוק מים חמים, אמבטיה חמה או מקלחת. את יכולה גם לבקש מהרוקח שלך להמליץ על משכך כאבים.

הבטן שלי כל כך כואבת כשאני במחזור, למה זה קורה?

האם זו הבטן שלך או הרחם שלך? יש נשים שמרגישות 'בלגן בבטן' יום לפני תחילת המחזור שלהן או שהן עלולות להרגיש בחילה ביום המחזור. לעומת זאת כאבי אגן הם בדרך כלל הרחם המתכווץ, אך הם יכולים להיגרם גם מדלקת בדרכי השתן או מזיהומים אחרים באגן. אם יש לך גם חום, זה יכול להצביע על זיהום שיש לבחון אותו במרפאה או אצל רופא/ה. אם יש הקלה של הכאב באמצעות חום - אמבטיה, מקלחת ובקבוק מים חמים - זה כנראה 'כאב מחזור' שיעבור. בקשי מהרוקח להמליץ על משכך כאבים שיעזור לך לעבור את הימים הקשים האלה!

יש לי תמיד כאבים קצת לפני שאני מקבלת מחזור, האם אני צריכה לדאוג?

כאבי מחזור לפני תחילת הדימום הם נורמליים למדי ואינך צריכה להילחץ מכך - פשוט תלמדי להתמודד עם זה. דמייני את הרחם כגודל האגרוף הקפוץ שלך - כעת לחצי את אגרופך כדי לחקות 'התכווצויות' - מכיוון שזה מה שהרחם עושה לפני שמתחיל המחזור - הוא מתכווץ (או לוחץ) כדי לפרק את המצע הפנימי שנקרא רירית הרחם לנוזל דם ורקמות שהופכים למחזור שלך.

מה גורם לכאבי מחזור?

כאבי מחזור נגרמים בדרך כלל בגלל רחם 'מתכווץ'. איבר שרירי חלול זה - בגודל האגרוף הקפוץ שלך - צריך 'להיסחט' כדי לפרק את המצע הפנימי שנקרא רירית הרחם, כדי לנקות את הרחם, מכיוון שגופך אינו בהריון, ואין צורך במצע. הורמון בשם פרוסטגלנדין עוזר לרחם להתכווץ, אך אם לאישה יש יותר מדי מהורמון זה, ההתכווצויות יכולות להיות ממש חזקות וכואבות. ניתן לשלוט על פרוסטגלנדין פשוט על ידי נטילת אספירין יום לפני תחילת המחזור שלך.

האם כאבי מחזור משפיעים על הסיכוי שלי להיכנס להריון?

לא, כאבי מחזור לא משפיעים על הסיכוי שלך להיכנס להריון.

יש לי תמיד כאבי גב יום לפני שאני מקבלת מחזור. מה גורם לזה?

כאב גב לפני מחזור יכול להיגרם מיציבה גרועה. לפעמים זה נגרם על ידי מיקום הרחם כאשר הוא נשען לאחור במקום קדימה. במקרים חמורים, זה יכול להיגרם על ידי אנדומטריוזיס.

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או רפואי, יש להשתמש במידע באתר כמדריך בלבד.